23 apríla, 2024

Z JARNEJ PONUKY: 7 inšpirácií pre okolie vášho domu

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu spevnených plôch okolo domu, alebo ste naopak len na začiatku plánovania takýchto nových priestorov, tak nájsť vhodné riešenie pre daný projekt nie je úplne jednoduché. Prinášame vám preto zopár tipov z našej aktuálnej zvýhodnenej ponuky, ktoré vás možno oslovia a pomôžu vám naplánovať si jednotlivé zóny záhrady podľa vašich individuálnych požiadaviek.

1. Kombinujte malé a veľké formáty

Medzi aktuálne trendy dláždenia jednoznačne patrí kombinácia veľkých a malých formátov dlažieb. Plochu tým dokážete buď opticky rozdeliť na jednotlivé zóny, alebo dosiahnete originálne vizuálne efekty. Pri správnej kombinácii veľkoformátových platní s malou dlažbou, ktoré doplníte o zaujímavú výsadbu, môžete hravo dosiahnuť dokonalý efekt modernej záhrady.

Možné kombinácie

2. Dbajte na správne ukončenie okrajov

Správne lemovanie spevnenej plochy obrubníkmi a palisádami je rozhodujúce na zabránenie bočného pohybu dlažby a zachovanie stabilného, nosného povrchu, ktorý dokáže odolávať aj vysokej záťaži. Nevhodné alebo žiadne ukončenie okrajov môže viesť až k nerovnomernému sadaniu a posunu dlažby.

Zistiť viac

3. Vybudujte si vyvýšený záhon z plotových tvárnic

Veľkej obľube sa v súčasnosti tešia vyvýšené záhony, ktoré sú veľmi praktické, pretože máte k rastlinám prístup zo všetkých strán a úroveň pôdy je vždy "na dosah". Zároveň ich viete správnym umiestnením vhodne začleniť do akejkoľvek záhrady. Okrem toho sa môžete spoľahnúť na ich vysokú odolnosť, mrazuvzdornosť a dlhú životnosť.

betónový plot Metropol Uni, granito a grafitová

Zistiť viac

4. Využite zákrytové dosky plotu Duvar antico ako obrubníky

Vedeli ste, že zákrytové dosky plotového systému Duvar antico sa dajú vhodne využiť aj ako obrubníky k antickej dlažbe alebo ako lemy pre zaoblené chodníčky? Antický dojem je vytvorený technológiou otĺkania, kedy sú povrch a hrany opracované v špeciálnom zariadení. Povrch tak pôsobí dojmom dlhodobého používania.

Zistiť viac

5. Vytvorte si oblé chodníčky z dlažby malých formátov

Malé formáty dlažby BELLA PICCOLA v hrúbke 8 cm vychádzajú z tradičného dizajnu malých dlažbových kameňov, tzv. mačacích hláv. Takýto typ dlažieb krásne dotvára historické budovy, ako aj domy v tradičnom vidieckom štýle. Oblúky, kruhy a rôzne zakrivenia, ktoré systém Bella Piccola dovoľuje, môžu byť však dokonale zladené aj s moderným dizajnom v rovnakých alebo naopak v kontrastných farebných kombináciách.

Zistiť viac

6. Vyberte si dlažbu v trendových farbách

Jednou z farieb roka 2024 je "Limitless" - jemný pastelový odtieň v teplom tóne. Naznačuje súčasný trend prechodu k teplejším tónom nielen v interiéroch, ale aj v exteriéroch. Domy farieb vám tento odtieň namiešajú aj na fasádu. Navyše sa dá výborne skombinovať s našou betónovou dlažbou vo farbe IVORY.

Zistiť viac

7. Myslite na odvedenie dažďovej vody z povrchu

V prípade vytvárania spevnených plôch, ako sú parkoviská, odstavné plochy alebo chodníky, máte na výber aj z ponuky betónových dlažieb, ktoré sa označujú ako ekologické. Vďaka širším škáram ponúkajú efektívne odvádzanie zrážkovej vody priamo do pôdy, ale zároveň aj spevnenie celej plochy. Dažďová voda takto zachytená v prostredí zlepšuje mikroklímu, ochladzuje ovzdušie a zvyšuje zásoby podzemnej vody.

JARNÁ ZVÝHODNENÁ PONUKA 2024

Všetky bližšie informácie ohľadom celej zvýhodnenej jarnej ponuky a podmienok nákupu nájdete aj v našom letáku:
PRIVÍTAJTE JAR V NOVEJ ZÁHRADE

POZRIEŤ LETÁK
Go to Top