Home » Palisády

Palisády

Veľkoformátové betónové platne sú v súčasnosti veľmi populárne. Vytvoriť môžete pomocou nich štýlovú terasu, chodník, podesty alebo nášľapné plochy na záhrade v modernom štýle. Svoje uplatnenie si betónové platne nachádzajú aj v mestskej architektúre, keďže je pomocou nich možné ľahko vytvoriť promenády, námestia či doplniť pešie zóny. Betónové platne vyrábame v rôznych veľkostiach a vyhotoveniach, kombinovať preto môžete menšie aj väčšie formáty a taktiež rôzne farebné odtiene a štýly. Pri betónových platniach sa môžete maximálne spoľahnúť na ich odolnosť a perfektný vzhľad, ktorý si zachovajú po dlhé roky od zabudovania. Využite naše betónové platne a vytvorte si svoju osobnú zónu oddychu, alebo akýkoľvek iný praktický priestor s pevným podkladom.

Splňte si vďaka našim betónovým tvárniciam svoje sny o dokonalej záhrade, postavte plot alebo ich využite ako stratené debnenie pri stavbe oporných múrov, stien a tvorbe základov. Betónové tvárnice vyrábame modernými technologickými postupmi a z kvalitných zmesí, vďaka čomu sa môžete spoľahnúť na ich vysokú odolnosť a extra dlhú životnosť. Ak hľadáte inšpiráciu pre svoju záhradu, neprehliadnite našu mini svahovku či zatrávňovaciu dlažbu, ktoré ponúkajú ideálny spôsob, ako skombinovať spevnenú plochu so zeleňou. Naše betónové tvárnice môžete využiť aj na výstavbu atraktívneho oplotenia či ako základný stavebný prvok.

Betónové ploty sú ideálnym spôsobom, ako chrániť pozemok pred neželanými návštevníkmi a zvedavými pohľadmi okolia. Ploty z betónových tvárnic vám doprajú maximálnu mieru súkromia a dajú sa perfektne zladiť prakticky s každým architektonickým štýlom. Tvárnice na betónové ploty vyrábame v rôznych vyhotoveniach – vybrať si môžete hladký, štiepaný alebo otĺkaný povrch či jemne opracované tvárnice v antickom štýle. Samozrejmosťou je výber z rôznych farieb, aby ste mohli betónový plot zladiť s okolím. Betónové ploty z našich tvárnic sa tak stanú nielen funkčným, ale aj ozdobným prvkom, ktorý má svoje nezastupiteľné miesto vo vidieckej, ale aj mestskej zástavbe.

Palisády z betónu sú ideálnym prvkom do každej záhrady v modernom aj rustikálnom štýle. Betónové palisády môžete využiť nielen ako dekoračný prvok, ale aj ako lemovanie schodiska, chodníčkov či vytvoriť pomocou nich vyvýšené miesto na výsadbu. Vďaka betónovým palisádam nie je tvorba vyvýšených záhonov žiadnou vedou. Palisády z betónu vyrábame v rôznych štýloch a preto sa dajú ľahko zladiť prakticky s akoukoľvek dlažbou – od veľkoformátovej dlažby až po zámkovú.

Betónové obrubníky sú na prvý pohľad možno nenápadným prvkom, no v skutočnosti majú zásadný význam. Vymedzujú a oddeľujú jednotlivé plochy, čo je dôležité nielen z praktického, ale aj estetického hľadiska. Betónové obrubníky si svoje využitie nachádzajú v záhradách, parkoch a tiež v mestskej zástavbe. Ak sa napríklad rozhodnete pre palisádový obrubník, využiť ho môžete v záhrade na tvorbu záhonov, pričom získate efekt palisád naukladaných vedľa seba. V našej ponuke nájdete aj nájazdové a cestné obrubníky, ktoré sú nevyhnutným doplnkom najmä pri výstavbe pojazdových plôch a parkovísk. 

Betónové schody sú ideálnym riešením vstupu do domu, na terasu a výborne sa hodia aj na záhradu. Pomocou týchto betónových prvkov ľahko vyriešite prekonávanie menších, ale aj väčších výškových rozdielov. Betónové schody radu Softistep vyrábame v troch rôznych povrchových úpravách s hladkým, jemne opracovaným alebo štiepaným povrchom, pričom vybrať si môžete z viacerých farebných variantov. Schody tak môžete bez problémov zladiť s dlažbou, múrikom či oplotením tak, aby spolu tvorili vizuálne atraktívny a harmonický celok.

Zákrytové dosky z betónu sú univerzálnym ukončovacím prvkom najmä na múriky a stĺpiky, ktoré im nielenže poskytujú dodatočnú ochranu, ale dotvoria aj ich vizuálnu stránku. Betónové zákrytové dosky vyrábame s hladkým, prípadne štiepaným povrchom, rovnako ako aj s jemne opracovaným povrchom s antickým efektom tak, aby dokonale ladili s betónovými tvárnicami použitými na výstavbu múrika. Ak vám záleží na každom detaile, zákrytové dosky vášmu múriku či stĺpikom rozhodne nemôžu chýbať!

Betón je vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam výborným materiálom aj na priemyselné použitie. Svoje uplatnenie si nachádza vo forme zámkovej dlažby, zatrávňovacej dlažby či obrubníkov, a to najmä pri výstavbe ciest, parkovísk a pochôdznych spevnených plôch. Máme široký výber betónovej dlažby, ktorá vyniká svojou odolnosťou a kvalitou, čo ju predurčuje na použitie v náročných priemyselných podmienkach. Nezabúdame ani na špecifické požiadavky a preto u nás nájdete aj dlažbu pre nevidiacich či žľabovky na spoľahlivé zabezpečenie odvodnenia. Naše betónové výrobky si vo forme debniacich tvárnic nachádzajú využitie aj pri výstavbe priemyselných objektov.

Betónové prvky na záhradu jednoznačne patria a presvedčí vás o tom aj naša ponuka záhradného mobiliáru. V rámci nej si môžete vybrať aj na záhradu betónovú lavičku a vytvoriť si jedinečnú relaxačnú zónu spolu so štýlovými stenovými prvkami či odolnými kvetináčmi. Do bezprostredného okolia domu môžete tiež umiestniť betónovú podestu. Prvky z betónu, ako sú lavičky, kvetináče či stenové obklady sa tiež výborne hodia do mestských parkov či do okolia obytných komplexov a komerčných objektov.

Aby ste mali zo svojej betónovej dlažby či iných prvkov radosť čo najdlhšie, oplatí sa im z času na čas venovať trochu pozornosti. Pripravili sme pre vás širokú ponuku doplnkov pre starostlivosť o betónovú dlažbu a povrch tvárnic. Betón „ako nový“ vám pomôže udržať nielen účinný odstraňovač nečistôt, ale aj špeciálny odstraňovač výkvetov. Aby vaše chodníky a dlažba z betónu vyzerali čo najlepšie a mali stabilný povrch, nezabudnite na škárovací piesok. Zvýšenie odolnosti a lepšie úžitkové vlastnosti betónových produktov vám zas zabezpečí špeciálna povrchová impregnácia. Vyberte si z doplnkov, ktoré vám starostlivosť o betón maximálne uľahčia.

Betónové dlažby v našej ponuke ulahodia oku a svojimi vlastnosťami uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Vybrať si môžete z rôznych farebných vyhotovení, formátov a typov povrchov. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek, našu betónovú dlažbu spája maximálna kvalita a dlhá životnosť. Nájdete u nás klasickú betónovú dlažbu vhodnú na tvorbu cestičiek do záhrad a parkov, sme však presvedčení, že vás očarí aj naša veľkoformátová betónová dlažba pre použitie na terasy alebo v okolí bazénov. Nájdite si aj vy ideálnu betónovú dlažbu s jemným reliéfom, antickým povrchom alebo hladkým rovným povrchom pre okolie vášho domu, do parkov či na chodníky. Betónová dlažba našej výroby sa dá výborne zladiť so zeleňou, záhradným nábytkom a tiež oplotením, všetko záleží len od vašej fantázie.

Go to Top