3 augusta, 2023

Zvýšenie atraktivity vašej záhrady pomocou univerzálnych betónových prvkov

Betón je už dlho obdivovaný pre svoju odolnosť, všestrannosť a nadčasovú estetiku. Využíva sa vo viacerých odvetviach, hlavne však v stavebníctve, ale aj v záhradníctve a sochárstve. Pomocou betónových akcentov – od očarujúcich kvetináčov až po elegantné lavičky, si môžete skrášliť a dotvoriť svoju záhradu a okolie domu. Pripravili sme pre vás zopár inšpiratívnych riešení, ktoré esteticky doplnia celkový dizajn vašej záhrady.

Betónové kvetináče a vyvýšené záhony

Kvetináče sú nádherným príkladom toho, ako sa dá aj na obmedzenom priestore vniesť do záhrady ešte viac zelene a zároveň jej dodať nádych sofistikovanosti. Najmä betónové kvetináče vnesú do každého vonkajšieho priestoru pocit štýlovosti a pôvabu. Dnes už je v ponuke široký sortiment betónových kvetináčov rôznych tvarov, farieb, veľkostí a dizajnov. Či už dávate prednosť minimalistickým obdĺžnikovým kvetináčom, alebo ste zástancom zložito tvarovaných okrúhlych, tieto elegantné doplnky zvýraznia krásu vašich rastlín a kvetov a zároveň dokonale zapadnú do celkovej estetiky vášho domu a štýlu.

Elegantné betónové kvetináče

Ak si však chcete podľa vlastných predstáv a priestorových možností vytvoriť podobné riešenie, umožnia vám to vyvýšené záhony. Správnou kombináciou jednotlivých prvkov betónových blokov alebo okrasných tvárnic si dokážete vyskladať vyvýšené záhony rôznych tvarov, veľkostí a farieb. Presne podľa vašich potrieb.

Sochy a dizajnové prvky

Betónové sochy sú podmanivými umeleckými stvárneniami, ktoré môžu premeniť každú záhradu na očarujúce javisko. Od klasických zobrazení postáv až po moderné abstraktné umenie – tieto dizajnové prvky dodávajú záhrade nádych osobitosti a umeleckého majstrovstva. Umiestniť ich môžete dominantne, kedy zohrávajú funkciu ústredného bodu záhrady, alebo len ako doplňujúci prvok záhradnej architektúry. Vždy však v súlade s celkovým architektonickým riešením a štýlom záhrady. Čokoľvek si už vyberiete, odolná povaha betónu zaručuje, že tieto ozdoby vydržia skúšku času a stanú sa nadčasovými kúskami krásy vo vašej záhrade.

Betónové palisády Arcadia umožnia záujímavé členenie záhrady

Štýlové betónové lavičky a záhradné sedenia

Záhrada je miestom určeným aj na relaxáciu, rozjímanie a stretávanie sa s priateľmi, a ako si ju lepšie vychutnať ako so záhradným sedením alebo  štýlovou betónovou lavičkou? Aj do našich záhrad sa dostáva čoraz viac betónových lavičiek, ktoré spájajú funkčnosť a eleganciu. Či už túžite po elegantnom, modernom dizajne alebo po rustikálnejšom a štruktúrovanejšom vzhľade, tieto betónové lavičky a sedenia poskytujú nielen vhodný priestor na oddych, ale vytvárajú  aj zaujímavý okrasný prvok vo vašej záhrade.

Moderné riešenia záhradné sedenia

 

Nadčasové riešenie pre záhradné sedenie

Odolná betónová dlažba 

Betónové dlažby sú praktickým a vizuálne príťažlivým riešením na vytvorenie chodníkov a terás vo vašej záhrade, ktoré si môžete vyskladať v presných rovných tvaroch alebo v jemných oblých líniách. Môžu spájať rôzne úrovne terénu, zóny záhrady alebo vás pohodlne a bezpečne privedú až k dverám vášho rodinného domu. Ponúkajú stabilitu a trvanlivosť. Vďaka množstvu dostupných tvarov, povrchov a farieb poskytujú betónové dlažby nekonečné možnosti na prispôsobenie a pozdvihnutie vybraných plôch vo vašej záhrade.

ako zladiť farbu dlažby

Betónové dlažby ponúkajú široké možnosti, od moderného až po rustikálny vzhľad

Ohniská

Betónové ohniská sú dokonalým doplnkom každej záhrady alebo terasy. V kombinácii s vhodným záhradným sedením vám umožnia vytvoriť príjemnú a útulnú atmosféru pre chvíle strávené vonku s priateľmi a rodinou. Ich kvalitná konštrukcia pri správnej montáži zaručuje odolnosť a bezpečnosť pri používaní. Vďaka svojmu jednoduchému, ale elegantnému dizajnu bez problémov zapadne do každého exteriéru a hravo odolá vplyvom počasia.

Betónové ohniská vytvoria v každej záhrade nové miesto pre relax a zábavu

Betónu v záhrade sa netreba báť

Citlivé začlenenie rôznych betónových prvkov do vašej záhrady je výnimočný spôsob, ako spojiť estetiku, funkčnosť a trvanlivosť. Použitie betónových výrobkov môže pozdvihnúť vašu záhradu a urobiť z nej skutočné majstrovské dielo. Možnosti využitia betónu vo vonkajšom prostredí máte neobmedzené – od dizajnových dlažieb rôznych tvarov a veľkostí cez funkčné palisády, schodiskové bloky, betónové kvetináče až po nadčasové lavičky. Využite krásu a všestrannosť betónu a premeňte svoju záhradu na očarujúci priestor, ktorý budete obdivovať a využívať dlhé roky. 

 

Go to Top