23 novembra, 2023

Predstavujeme NOVINKU jesennej sezóny 2023

Pre sezónu JESEŇ 2023 sme pre vás pripravili NOVINKU zo sortimentu plotových systémov v podobe jednostranne štiepaného plotu CASSER MONO a dvojstranne štiepaného plotu CASSER DUO, ktoré nahrádzajú a zároveň rozširujú pôvodný dopredajový plotový systém CASSER štiepaný. Objavte výhody nového prevedenia okrasných plotových tvárnic v kombinácii funkčnosti a tradičného dizajnu.

Plotový systém CASSER MONO – NOVINKA

Prirodzene pôsobiaci reliéf na jednej strane a rovné hladké prevedenie na druhej strane tvárnic CASSER MONO vytvárajú priestor na vyhotovenie líniového oplotenia takmer pre každý typ domu. Nový dizajn, funkčnosť a variabilita využitia ponúkajú možnosť na dotvorenie aj menších prevýšení v rámci záhrady, alebo na vybudovanie vyvýšených záhonov či nosných stenových prvkov (napr. altánky, garáže, letné kuchynky, záhradné domčeky a pod.).

Casser MONO, pohľad z jednej stranyCasser MONO, pohľad z jednej strany

Otočením niektorých vybraných tvárnic pri výstavbe náhodne, alebo podľa určitého vopred navrhnutého vzoru môže vzniknúť zaujímavá optika celej plochy a jedinečné riešenie pre každú samostatnú stranu oplotenia. Taktiež prelínanie farebného prevedenia pri odtieňoch colormix je dosiahnuté obojstranne –  ako na štiepanej strane tvárnic, tak aj na hladkej strane, čím vzniká originálna farebná kompozícia.

Plotový systém CASSER DUO – NOVINKA

Obojstranne štiepané tvárnice líniového plotového systému CASSER DUO sú dekoratívne, opticky výrazné a možno ich integrovať takmer do každej záhrady a krajiny. Vďaka nepravidelnému lomu vzniká v jemných farebných odtieňoch jedinečná hra tieňov, čo robí z každého prvku unikát. Plotový systém CASSER DUO slúži okrem oplotenia aj na spevnenie svahu či terasy.

Prvky plotového systému CASSER MONO a CASSER DUO

Základný prvok
40 x 20 x 15 cm

Základný prvok s drážkou
40 x 20 x 15 cm

Stĺpový prvok, trojstranne štiepaný 3B
40 x 20 x 15 cm

Zákrytová doska plotová
20,5 x 30 x 7 cm

Zákrytová doska stĺpová
20,5 x 50 x 7 cm

Okrasné tvarovky CASSER MONO a CASSER DUO sú vyrábané z prírodných materiálov a konečný vzhľad je dosiahnutý technológiou štiepania. Vďaka dutinám pre zalievanie betónovou zmesou a možnosťou uloženia výstuže sa jedná o veľmi pevný stavebný systém.

Základné prvky sú konštrukčne vyhotovené tak, že po bočných stranách je možné dodatočným mechanickým úkonom odstrániť časť ohraničenej steny, čím vznikne priehlbinka v tvare „V“ vhodná na uloženie horizontálnej výstuže.

Ponuka farebného prevedenia

Pestrá ponuka farebného prevedenia v jednofarebných, ale aj colormixových farbách umožňuje dotvárať priestor pre rôzne kombinácie s okolím. Ak sa neviete rozhodnúť pre konkrétne farebné prevedenie, základom je určiť si, či budete mať dom a jeho okolie v studených alebo v teplých odtieňoch. Následne už iba kombinujte farbu fasády a betónovej dlažby „tón v tóne“, aby ste dosiahli harmonický farebný celok.

Pre posúdenie farebného prevedenia odporúčame osobne navštíviť aj niektorú z našich výstavných plôch v Šali, alebo v Trnave, kde sú už uvedené novinky zabudované na ploche.

Výhody nového plotového systému CASSER

voči pôvodnému prevedeniu:

  • Jednoduchosť výstavby vďaka menšiemu počtu prvkov.

  • Jednoduchší výpočet spotreby jednotlivých prvkov.

  • Stena ukončenia oplotenia má hladký povrch, čo je žiaduce pri inštalácii kotviacich prvkov na bránku, alebo inú výplň.

  • Jednoduchým mechanickým úkonom sa dá vyhĺbiť priehlbinka na tvárnici pre uloženie horizontálnej výstuže.

  • Súčasťou balenia sú aj základné prvky s drážkou, pomocou ktorých vzniká možnosť vytvorenia polovičných prvkov rezaním presne podľa potreby.

výhody pôvodného systému ostávajú:

  • Tvárnice majú dutiny na zaliatie betónom, čím vzniká pevná konštrukcia.

  • Tvárnice majú upravenú výšku za pomoci kalibračného stroja.

  • Dlhá životnosť, odolnosť a jednoduchá údržba.

CENNÍK: Stiahnite si náš aktuálny cenník aj s bližšími informáciami na plotový systém CASSER MONO a CASSER DUO, platný od 20. 10. 2023.

Go to Top