13 novembra, 2021

Krásny výhľad aj neopakovateľná atmosféra: toto je 10 najkrajších terás na svete

Chcete si na cestách vychutnať neopakovateľnú atmosféru a mať svet doslova ako na dlani? Pripravili sme pre vás zoznam 10 terás, ktoré podľa nás patria medzi tie najkrajšie na svete. Nájdete ich nielen v Európe, ale aj na americkom kontinente či v Ázii. Majú špecifickú atmosféru nielen vďaka svojmu umiestneniu, ale aj kombináciám rôznych materiálov, medzi ktorými nechýba ani betón. 

 

L’Oiseau Blanc – Paríž, Francúzsko

Terasu L’Oiseau Blanc nájdete na šiestom poschodí hotela Peninsula. Čaká tu na vás nielen pôsobivý výhľad rovno na Eiffelovu vežu, ale aj menu plné francúzskych špecialít. Zvlášť krásne sú teplé letné večery na tejto terase, kedy si môžete vychutnať pohľad na postupne rozsvecujúce sa ulice. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Peninsula Paris (@thepeninsulaparis)

Coq d’Argent – Londýn, Anglicko

Na zozname najkrajších terás nemôže chýbať ani londýnska Coq d’Argent. Hoci je dostupná celoročne, oplatí sa ju navštíviť predovšetkým na jar a v lete, kedy je krásne zazelenaná. Záhrady vo francúzskom štýle si môžete vychutnať rovno v srdci Londýna pričom budete mať krásny výhľad na modernú časť mesta. Nechýbajú tu ani moderné záhradné prvky z betónu, ktoré tejto terase dodávajú šmrnc. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Coq D’Argent (@coqdargent)

Villa Honegg Hotel – Švajčiarsko

Ak chcete oddych od ruchu veľkomiest, namierte si to do Švajčiarska k hore Bürgenstock, kde sa nachádza hotel Villa Honegg. Veľkolepá rezidencia zo začiatku 20. storočia sa môže pochváliť terasou s úchvatným výhľadom na priľahlé pohoria a jazero. Takýto výhľad si pritom môžete vychutnávať aj počas kúpania v bazéne s príjemne teplou vodou. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Villa Honegg (@villahonegg)

Westlight – New York, USA

Z Európy sa vyberme na americký kontinent, a to rovno do New Yorku. Na 22. poschodí hotela William Vale vo Westlight nájdete krásne zariadenú terasu pokrytú drevenou podlahou a trávnikom, odkiaľ si môžete naplno vychutnať panorámu „mesta, ktoré nikdy nespí“. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The William Vale (@thewilliamvale)

Terrace 16 – Chicago, USA

Ako už názvu vyplýva, toto úchvatné miesto sa nachádza na 16. poschodí hotela Trump International v Chicagu. Z tejto terasy si môžete vychutnať nezabudnuteľný výhľad na mesto, jazero Michigan, rieku Chicago a popri tom si pomaličky popíjať svoj miešaný drink. Na terase nechýba odolná veľkoformátová dlažba z betónu. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Terrace 16 (@terrace16chicago)

The Cape – Cabo San Lucas, Mexiko

Povinná zastávka pre všetkých, ktorí milujú západy slnka a radi sa pozrú aj do vzdialenejších destinácií. Táto jedinečná terasa hotela The Cape zariadená v štýle boho-chic vám umožní zabudnúť na starosti bežný dní. Nájdete tu romantiku, výborné pohostenie a samozrejme aj nezabudnuteľné výhľady. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Cape, a Thompson Hotel (@thecapehotel)

Six Senses Hotels Resorts & Spas – Yao Noi, Thajsko

Tento rezort pozostáva z 56 viliek v bezprostrednej blízkosti pobrežia. Jeho súčasťou je aj hotelová terasa v prírodnom štýle ako stvorená pre chvíle oddychu. Ponúkne vám krásny výhľad na jednu z najkrajších zátok v Thajsku – Phang Nga.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Six Senses Yao Noi (@sixsensesyaonoi)

Baba Nest – Phuket, Thajsko

V Thajsku ešte chvíľku zostaňme, súčasťou hotela Sri Panwa v turistami vyhľadávanom Phukete je totiž aj terasa s názvom Baba nest zariadená v minimalistickom štýle. Jej návšteva sa ale určite oplatí, čaká tu na vás nielen množstvo vankúšov a oddychových zón ale spolu s výhľadmi si môžete užiť aj „nekonečný“ bazén. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aplacetodrink (@aplacetodrink)

Sevva, Hong Kong

Ak sa vyberiete do Hong Kongu, určite nevynechajte Prince´s Building. Čaká tu na vás nielen šesťposchodové nákupné centrum, ale aj terasa Sevva, odkiaľ si môžete naplno vychutnať pohľad na celé mesto. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa YEE.LO (@lululoooo)

Moonlite, Bali 

Ostrov Bali je po uvoľnení opatrení opäť prístupný pre turistov a ak sa rozhodnete svoju najbližšiu dovolenku stráviť práve tu, zapíšte si do svojho itinerára terasu Moonlite Kitchen and Bar. Uchváti vás nielen výhľadmi, ale aj zaujímavými dekoráciami a architektúrou, v ktorej sú kombinované moderné prvky s tými tradičnými. Príjemným bonusom sú potom špeciality miestnej kuchyne a večerné akcie so živou hudbou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MoonLite Kitchen and Bar (@moonlitebali)

Go to Top