8 septembra, 2023

Kombinujte produkty z našej jesennej TOP ponuky

Upravte si okolie domu a priestor v záhrade tak, aby bol esteticky príťažlivý a praktický zároveň. Je to niekedy celkom náročné zadanie, pretože každý priestor je iný a vyžaduje si vždy aj iné riešenie. Niekedy máte konkrétnu predstavu o projekte už hneď na začiatku celého procesu a potrebujete ju preniesť len na papier. V tejto fáze vám vie byť okrem architektov a projektantov nápomocné aj technické oddelenie našej spoločnosti, ktoré vám podľa vašej požiadavky vypracuje kladačský plán spevnených plôch alebo plotového systému. Inokedy si zase základnú predstavu formujete postupne podľa nových inšpirácií a originálnych riešení.

Prezrite si preto naše netradičné kombinácie a tipy vytvorené pre rôzne zóny záhrady aj z produktov podporených zvýhodnenou jesennou ponukou 2023 (platnosť ponuky od 4. 9. 2023 do 15. 12. 2023).

V HARMÓNII FARIEB A POVRCHOV

citystonedesign_betonova dlazba_city stone antico_kombinacie_web

KOMBINUJTE  rôzne typy povrchov. Ak si na spevnené plochy zvolíte opracovanú betónovú dlažbu, je vhodné ju opticky „rozbiť“ napríklad doplnením betónových platní s hladkým povrchom, ktoré budú v podobe šlapákov voľne rozložené v štrku, či v trávniku. Priestor tak odľahčíte a záhrada bude pôsobiť omnoho vzdušnejšie.

PLOTOVÉ TVÁRNICE AKO SVAHOVÝ PRVOK

VYUŽITE okrasné plotové tvárnice CASSER štiepané na dotvorenie menších prevýšení v rámci záhrady. Vzniknúť tak môže príjemný priestor na posedenie v závetrí. Ak do plochy doplníte napríklad ohnisko, môžete ju v prípade priaznivého počasia využívať aj počas jesene.

TIP NA VÝSADBU: Stálo-zelené, ihličnaté kry a rozchodníky zostanú atraktívne aj počas zimného obdobia. Na jar a v lete výsadbu krásne doplnia rôzne druhy cibuľovín a trvaliek. Okrasné trávy zasa dodajú výsadbe moderný nádych. No a pokiaľ vysadíte bylinky, určite ich využijete aj vo vašej kuchyni.

PALISÁDY CASSER AKO KVETINÁČ SO SEDENÍM

VYTVORTE aj z klasickej palisády CASSER esteticky zaujímavý prvok v podobe vyvýšeného záhona s okrasnou výsadbou. Záhon v tvare „U“ doplňte napríklad malým sedením. Vznikne tak príjemné miesto na relax, ktoré oživí ktorýkoľvek kút vašej záhrady.

ZÁHRADNÉ CHODNÍKY

Chodníky v záhrade slúžia na prepojenie rôznych spevnených plôch a ostatných častí záhrady, ktoré vás pohodlne a bezpečne privedú až k dverám vášho rodinného domu. VYUŽITE platne TERRAZZA NATURO na jednoduchý súvislý chodník alebo ako šľapáky voľne rozložené v ploche. Nášľapné platne vám zabezpečia funkčné a praktické riešenie aj pre cestičky okolo domu, jazierka, či v okolí bazéna. Pomôžu spevniť aj najviac zaťažované miesta v trávnatých plochách. Je možné ich ukladať do trávy, štrku či priamo na pôdu v oblých alebo rovných líniách.

AKO SPRÁVNE ZLADIŤ FARBU DLAŽBY S OKOLÍM DOMU

Keďže fasádnych farieb a obkladov je na trhu neporovnateľne viac ako odtieňov betónovej dlažby, ideálne je zladiť betónovú dlažbu už k vopred vybranej fasáde. Ak sa neviete rozhodnúť, základom je určiť si, či bude váš dom a jeho okolie v studených alebo teplých odtieňoch. Následne už iba kombinujte farbu fasády a betónovej dlažby „tón v tóne“, aby ste dosiahli harmonický farebný celok.

Go to Top