Home » Typy povrchov

Typy povrchov

Typy povrchov2023-10-18T10:27:51+02:00

Typy povrchov

Nasledujúce typy povrchov zahŕňajú niekoľko štýlov. Vďaka rôznym spôsobom spracovania pôsobia dekoratívne, rustikálne alebo moderne. Čo však majú tieto typy povrchov spoločné, je inšpirácia prírodným kameňom a jeho povrchom, ktorý je podporený prirodzenými farebnými tónmi.

SENSO

Povrch s jemným reliéfom

Povrchová úprava inšpirovaná prírodným kameňom a jeho povrchom v podobe jemných reliéfnych efektov. Vyrába sa v melírovaných odtieňoch, tzv. colormix. Reliéf najlepšie vynikne pri svite zapadajúceho slnka. Tento typ povrchu nájdete pri všetkých dlažbách a platniach z línie SENSO.

Pre výber využite filter produktov

ANTICO

Antický povrch

Pri výrobnom procese sú dlažby druhotne opracované jemnými kladivkami, ktoré im v konečnej fáze zaručia antický efekt. Opracované sú povrch, aj hrany tvaroviek. Týmto spôsobom technológie sú opracované všetky produkty z línie ANTICO.

Pre výber využite filter produktov

NATURO

Hladký rovný povrch

Produkty z tejto línie majú hladký rovný povrch bez akýchkoľvek ďalších úprav.  Tento povrch najviac vynikne pri dlažbách väčších formátoch. Dlažby a platne z tejto línie sa vyrábajú s ostrými hranami, s fázou alebo s mikrofázou. Rovný povrch naturo zahŕňa všetky produkty z línie NATURO.

Pre výber využite filter produktov

SOFT ANTICO

Jemne opracovaný povrch s antickým efektom

Soft antico je technológia jemného spracovania povrchu. Povrch nie je úplne hladký. Hrany prvkov sú opracované kladivkovaním a zaoblené diamantovými kefami. Vznikajú tak rôzne tiene, ktoré zvýrazňujú farbu prírodného kameňa. V ponuke zahŕňajú všetky výrobky s označením Light.

Pre výber využite filter produktov

ŠTIEPANÝ POVRCH

Štiepaný nerovnomerný povrch

Tento povrch imituje prírodnú štruktúru lámaného kameňa. Štiepaním veľkých betónových blokov na menšie vzniká nerovnomerný vzhľad výrobkov. Vďaka nepravidelnému priebehu lomu vynikne veľmi pekná hra tieňov, čo zvýrazňuje najmä výrobky v melírovaných – colormixových farebných odtieňoch.

Pre výber využite filter produktov

OTĹKANÝ POVRCH

Antický otĺkaný povrch

Antický otĺkaný povrch pôsobí dojmom opotrebenia – dlhodobého používania a dodáva produktom rustikálny vzhľad. Povrch a hrany sú opracované technológiou tzv. otĺkania v špeciálnych bubnoch, vďaka čomu vzniká „antický“ efekt. Hrany s rôznou mierou otlčenia sú žiadúcim javom.

Pre výber využite filter produktov

Vizuálne posúdenie výrobkov

Dlažbu, ako aj ostatné produkty z našej ponuky pred ich objednaním odporúčame vidieť naživo na niektorej z našich výstavných plôch. Vizuálne posúdenie produktov z našej ponuky je ideálne robiť za denného svetla, z maximálnej vzdialenosti 2 metre a v suchom počasí, nakoľko mokrý povrch dlažby skresľuje jej celkový vzhľad. Napriek tomu sa vystavené produkty na výstavných plochách a výstavných stojanoch môžu od zakúpeného produktu mierne farebne odlišovať, čo môže byť spôsobené farebnými odchýlkami surovín, z ktorých sa bežne vyrábajú. Preto odporúčame objednávať materiál z jednej výrobnej šarže, aby nedošlo k farebným odchýlkam priamo na realizovanej ploche. Správnym premiešaním dlažobných kociek alebo plotových tvárnic z niekoľkých paliet súčasne sa ale aj tento rozdiel dá veľmi dobre eliminovať.

Predajné miesta
Výstavné plochy
Go to Top