29 novembra, 2022

CREATIVE GARDEN: záhradné sedenie z betónu

Záhrada je miestom oddychu a relaxu, kde dokážeme spomaliť a načerpať nové sily. Poskytuje nám však i priestor pre realizovanie našich snov a individuálnych potrieb. Aj vďaka rôznym doplnkom záhradnej architektúry si potom môžeme dotvárať prázdne miesta o nové okrasné prvky s mnohostranným využitím. Snaha o vytvorenie čo najpríjemnejšieho prostredia je prirodzená, tak prečo si nevybudovať také záhradné sedenie? Je určite príjemné sa na chvíľu zastaviť, posedieť si a vychutnať si čaro našej záhrady z pohodlia domova.

Záhradné sedenie s ohniskom vo vidieckom štýle

Pre posedenie s vašimi najbližšími a priateľmi si viete vytvoriť oddychovú zónu, ktorá bude centrom pohody počas letných večerov alebo aj príjemných jesenných dní. Správnou kombináciou rôznych prvkov betónových blokov Arcadia si dokážete vyskladať oblé alebo aj pravouhlé záhradné posedenie či ohnisko a tak vyčariť kúsok štýlového zákutia vo vašej záhrade. Bude to len vaša oáza pokoja, ktorá odolá vplyvom počasia, ale aj módnym trendom. Pre dokonalosť stačí zopár doplnkov a relax môže začať. Krátke VIDEO o vyskladaní nájdete TU.

Aké by to bolo však záhradné posedenie bez ohniska? Nie je nad čím váhať. Kónický tvar jednotlivých tvárnic umožňuje vybudovanie ohniska do kruhu. Štvorcový typ ohniska si zase vyskladáte pomocou základných prvkov tvaroviek bez skosenia.

Ručné opracovanie a prirodzený vzhľad podčiarkujú jedinečnosť každej tvarovky Arcadia, čo je tým správnym základom pri tvorbe osobitých záhrad.

Vyvýšené záhony pre praktické pestovanie rastlín

Ak máte v obľube pestovanie okrasných a úžitkových rastlín alebo byliniek a snažíte sa využiť každý voľný priestor vo vašej záhrade, tak vyvýšené záhony sú pre vás tým ideálnym riešením. Tie vám ponúkajú okrem estetickej funkcie aj funkciu praktickú. Zeminu v záhone nebudete mať zhutnenú a úroveň pôdy budete mať takmer vo výške pásu. Toto riešenie umožňuje ľahký a praktický prístup k rastlinám. Na vytvorenie takýchto vyvýšených záhonov môžete použiť napríklad aj betónové bloky Arcadia.

 

Pomocou týchto prvkov si viete ľahko vybudovať vyvýšené záhony rôznych tvarov a veľkostí. Oproti iným materiálom majú betónové vyvýšené záhony omnoho dlhšiu životnosť a pri správnom osadení prvkov a rešpektovaní stavebných postupov sa môžete spoľahnúť aj na ich odolnosť.

Neváhajte a inšpirujte sa záhradnými zostavami z našej ponuky.

 

 

 

Go to Top