22 septembra, 2021

Palisáda CASSER – zvýhodnená jesenná ponuka

Leto sa skončilo a prichádzajúce jesenné obdobie poskytuje ešte vhodnú príležitosť vniesť do záhrad nové nápady a inšpirácie, ktorých výsledok vás očarí ihneď alebo až na jar, kedy sa záhrady začnú opäť prebúdzať do novej sezóny. Prezrite si preto niekoľko našich tipov na zaujímavé riešenia zo štiepanej palisády CASSER,  ktorá je síce primárne určená na ohraničovanie vydláždených plôch, ale jej rôznorodé využitie vás možno prekvapí a dá vám podnet na realizáciu nového projektu. Vašu záhradu si tak viete pretvoriť presne podľa vašich predstáv.

V termíne od 22. 09. 2021do 30. 11. 2021 (POZOR ZMENA! Zvýhodnená ponuka je platná až do ukončenia predajnej sezóny, do 20. 12. 2021), alebo do vypredania zásob, si ju môžete zakúpiť vo výrazne  zvýhodnenej jednotnej cene 1,32 € s DPH/ks pre všetky farebné prevedenia a pri minimálnom odbere 1 palety (96 ks). Bližšie informácie ohľadom zvýhodnenej ponuky a podmienok nákupu nájdete priamo v letáku.

Inšpirácie zo štiepanej palisády CASSER

1) Ohraničenie dláždených plôch alebo rôznych vyvýšení určí jasné kontúry celej ploche a usmerní rovné alebo aj oblé línie. Práve pomocou palisád Casser možno ohraničiť menšie výškové rozdiely v rámci záhrady. Tie zároveň poslúžia na optické oddelenie chodníka od kvetinovej výsadby, či od trávnika.

tvorba skalky

2) Nízke kvetinové záhony vytvorené z palisád dodajú zeleň väčším dláždeným plochám a vnesú kúsok prírody do okolia vášho domu.

3) Vstup do domu v kombinácii palisád a dlažby účelne oddelí jednotlivé úrovne terénu a dotvorí celkový vzhľad domu. Hladká horná strana palisád umožňuje vytvorenie schodiska so štiepanou čelnou stranou.

4) Obľúbené vyvýšené záhony umožnia pohodlné pestovanie okrasných alebo úžitkových rastlín, či rôznych byliniek. Odporúčaná maximálna výška záhonov je 75 cm, t. j. 5 radov palisád Casser na ležato. Takto je možné si vybudovať zostavy rozličných tvarov a veľkostí. Oproti iným materiálom sa vám betónové vyvýšené záhony odvďačia omnoho dlhšou životnosťou a maximálne sa pritom môžete spoľahnúť na ich odolnosť.

5) Lemovanie okrúhlych plastových bazénov alebo okrasných jazierok vhodným spôsobom ukryje existujúcu konštrukciu a skrášli okolie.

6) Nízky záhon pozdĺž plotu umožní využiť každú voľnú plochu na pestovanie rastlín alebo zeleniny aj na pozemkoch s obmedzenými priestormi. Pri variante so štrkom alebo kamienkami vyvýšený lem ochráni plotové tvárnice pred znečistením, ktoré býva častým problémom hlavne z uličnej časti.

NAŠE ODPORÚČANIA:

  • Maximálna odporúčaná výška vyvýšeného záhona z palisády Casser je 75 cm (5 radov „naležato“). Vo všeobecnosti platí, že záhony vyššie ako 1 meter je nutné staticky prepočítať!
  • Vnútornú časť záhona odporúčame vyložiť nopovou fóliou, ktorá palisády ochráni pred vlhkosťou a presakovaním nečistôt. Správne osadenie nopovej fólie je výbežkami smerom k palisádam.

  • Na dno záhona sa ukladá králičie pletivo, ktoré slúži na ochranu pred škodcami.
  • Odporúčaným spojovacím materiálom je mrazuvzdorné flexibilné lepidlo.
Go to Top