Home » Ukladanie plotov v prevedení COLORMIX

Ukladanie plotov v prevedení COLORMIX

Ukladanie plotov v prevedení COLORMIX2023-06-21T15:13:45+02:00

Ukladanie plotov v prevedení COLORMIX

Vzhľadom na rozdielne výrobné postupy pri vytváraní rôznych typov povrchov sa ten istý farebný odtieň betónových tvaroviek prejavuje rôznym celkovým výzorom hotovej realizácie. Okrem dodržiavania správnych pracovných postupov počas výstavby oplotenia je veľmi dôležité myslieť predom aj na jeho konečný estetický vzhľad. Pri betónových plotoch v prevedení colormix, kde sú tvárnice pohľadové zo všetkých strán a na každej vzniká iný farebný preliv, je nutné postupovať tak, že sa pri vyskladaní jednotlivých radov odoberajú tvárnice z viacerých paliet súčasne. Pred osadením tvárnic je žiadúce vizuálne posúdiť ich farebný efekt, tzv. kresbu a vhodne vytvoriť jednotlivé prechody, čím sa vyrovnajú odchýlky vo farebných odtieňoch. Tak, ako pri dlažbách a platniach, tak aj pri plotových prvkoch rozdiely v rozprestretí sú náhodné javy vytvorené rozdielnou technológiou výroby, ktoré podčiarkujú jedinečnosť každej plochy.

Hladký rovný povrch

ukladanie plotov colormix

Plot Metropol Uni, farba granito

Jemne opracovaný povrch

ukladanie plotov colormix

Plot Duvar light, farba granito

Štiepaný povrch

ukladanie plotov colormix

Plot Casser, farba granito

Odtieň granito v troch rôznych plotových systémoch vytvára pri každom oplotení iný finálny výsledok, ktorý je závislý od druhu a veľkosti tvárnic, ale aj od povrchovej úpravy daného typu plotu. Pri dodávke produktov v prevedení colormix sa na palete môžu nachádzať tvárnice s výraznejšou kresbou a aj tvárnice, kde farebné prechody sú nepatrné, vždy ide o mix niekoľkých farieb. Zloženie jednotlivých farieb konkrétneho odtieňa nájdete v našej ponuke farieb.

ukladanie plotov colormix

Nesprávne ukladanie tvárnic
Pri nesprávnom odoberaní tvárnic z palety môžu v plote vzniknúť nežiadúce efekty v podobe tmavších, či svetlejších jednofarebných plôch.

ukladanie plotov colormix

Správne ukladanie tvárnic
Ak sa tvárnice pri ukladaní odoberajú z viacerých paliet súčasne, tak výsledný efekt pôsobí vďaka prelínaniu rôznych farieb oveľa harmonickejšie.

ukladanie plotov colormix

pohľad spredu

ukladanie plotov colormix

pohľad zozadu

Jedna tvárnica z dvoch strán
Aj v rámci jednej tvárnice môže vzniknúť výraznejší farebný rozdiel. Pre dosiahnutie čo najkrajšieho farebného efektu je preto možné pri ukladaní tvárnice otáčať o 180°.

Vizuálne posúdenie výrobkov

Betónové plotové systémy, ako aj ostatné produkty z našej ponuky pred ich objednaním odporúčame vidieť naživo na niektorej z našich výstavných plôch. Vizuálne posúdenie produktov z našej ponuky je ideálne robiť za denného svetla, z maximálnej vzdialenosti 2 metre a v suchom počasí, pretože mokrý povrch skresľuje jej celkový vzhľad. Napriek tomu sa vystavené produkty na výstavných plochách a výstavných stojanoch môžu od zakúpeného produktu mierne farebne odlišovať, čo môže byť spôsobené farebnými odchýlkami surovín, z ktorých sa bežne vyrábajú. Preto odporúčame objednávať materiál z jednej výrobnej šarže, aby nedošlo k farebným odchýlkam priamo na realizovanej ploche. Správnym premiešaním betónových tvárnic z niekoľkých paliet súčasne sa ale aj tento rozdiel dá veľmi dobre eliminovať.

Farebné odchýlky zobrazených produktov sú podmienené technológiou výroby a zobrazovania fotografií. Pre posúdenie farebného prevedenia odporúčame navštíviť niektorú z našich výstavných plôch.

Go to Top